Wolni Trzeźwi

WOLNI, BO TRZEŹWI

...

Logo Apostołowie Trzeźwości

Vademecum 2020

Ukazał się nowy „Apostoł Trzeźwości” na rok 2020. Tematem przewodnim Vademecum Zespołu KEP ds. Apostolstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych jest troska o dzieci, aby doświadczyły szczęścia w trzeźwych rodzinach.

autor: Małgorzata Sojka

query_builder 2020-02-06
Vademecum 2020

W Vademecum znajdują się materiały pomocne w przeprowadzeniu Tygodnia Modlitw o Trzeźwość Narodu, który rozpoczyna się 23 lutego br. i trwać będzie do 29 lutego. Zostały one opracowane w oparciu o nauczanie Sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego.

Jest też bogaty modlitewnik Apostoła Trzeźwości, a w nim Droga Krzyżowa, adoracja w TMoTN i sierpniowa w intencji trzeźwości, piękny różaniec dla dzieci i propozycja nabożeństwa modlitewnego dla dzieci w intencji rodziców, a także inne przydatne materiały.

Wielką pomocą dla katechetów będzie z pewnością scenariusz katechezy: „Szczęśliwe dzieciństwo w trzeźwej rodzinie”, a dla wszystkich duszpasterzy, rodziców i wychowawców poradnik, jak chronić dzieci przed uzależnieniami i przestępczością.

W dziale artykułów poruszone zostały takie tematy, jak: najpilniejsze zadania Państwa w zakresie ochrony dzieci i młodzieży; opinie Polaków o sprzedaży alkoholu; edukacja seksualna a uzależnienie od pornografii oraz relacja z I Kongresu Trzeźwości Ziem Zachodnich Polski.

W tegorocznym „Apostole Trzeźwości” Czytelnicy mogą również znaleźć fragmenty wystąpień i homilii Bpa Tadeusza Bronakowskiego, Przewodniczącego Zespołu KEP ds. Apostolstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych, bogate Kalendarium działań abstynenckich i trzeźwościowych ogólnopolskich i diecezjalnych, także wszelkie potrzebne informacje do wzajemnych kontaktów i współpracy z Zespołem KEP, diecezjalnymi duszpasterzami trzeźwości i zakonnymi referentami trzeźwości.

A oto fragment wstępu Bpa Tadeusza Bronakowskiego: „Oddajemy do rąk duszpasterzy i apostołów trzeźwości nowe Vademecum Apostolstwa Trzeźwości 2020 w czasie, gdy Kościół w Polsce z wielką radością przygotowuje się do beatyfikacji Sługi Bożego kardynała Stefana Wyszyńskiego. Prymas, kierując przez trzydzieści trzy lata Kościołem w Polsce w trudnych latach komunistycznego reżimu, wywarł ogromny wpływ na kształt życia w naszej Ojczyźnie. O jego wielkości świadczyło szlachetne, wspaniałe życie, poświęcone Bogu i Ojczyźnie. Życie budowane na niezłomnej i głębokiej wierze”.

wolni i trzezwi
Projekt współfinansowano ze środków Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości.