Wolni Trzeźwi

WOLNI, BO TRZEŹWI

...

Logo Apostołowie Trzeźwości

Trzeźwi - wolni - szczęśliwi. Uzależnienia jako źródło przestępstw - konferencja prasowa

30 grudnia 2019 roku w centrum Medialnym Katolickiej Agencji Prasowej odbyła się zapowiedziana konferencja prasowa w ramach Projektu „Młodzi trzeźwi i wolni”. Połączona ona była z prezentacją książki „Miłość, wolność i odpowiedzialność”.

Na zaproszenie odpowiedziało wiele mediów, których przedstawiciele przybyli na godzinę 11.00. Wśród nich: TVN 24, TVP INFO, TV TRWAM, Radio Plus, Nasz Dziennik, Tygodnik Niedziela, Radio Warszawa, Biuro Prasowe Konferencji Episkopatu Polski, Gość Niedzielny,  Polska Agencja Prasowa (PAP), Informacyjna Agencja Radiowa (IAR), KAI. Przybyli też przedstawiciele zainteresowanych tematem instytucji pozarządowych.

Prelegentami byli: ks. bp dr Tadeusz Bronakowski, dr Agnieszka Muzyk, ks. dr hab. prof. nadzw. Piotr Kulbacki i dr hab. prof. nadzw. Mariusz Jędrzejko. Konferencję prowadził redaktor Marcin Przeciszewski.

Bp Tadeusz Bronakowski, Przewodniczący Zespołu KEP ds. Apostolstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych zwrócił uwagę na wspólną odpowiedzialność rodziny, Kościoła, państwa i samorządu za wychowanie młodego pokolenia w duchu wolności i trzeźwości

Na temat projektu „Młodzi trzeźwi i wolni” obszernie wypowiedziała się dr Agnieszka Muzyk. Przedstawiła ideę, która przyświecała na etapie tworzenia projektu, jego cel, co udało się zrobić w dziedzinie uświadamiania społeczeństwa w sprawie ochrony młodych ludzi przed uzależnieniami oraz w jaki sposób będą kontynuowane zadania wytyczone w Projekcie.

Ks. dr hab. prof. nadzw. Piotr Kulbacki mówił na temat „Młodzi trzeźwi - wolni – szczęśliwi, jako ważne zadanie Narodowego Programu Trzeźwości”. Przedstawił sposoby ochrony młodych przed uzależnieniami i popełnianiem przestępstw, a także co w tej dziedzinie proponuje Narodowy Program Trzeźwości.

Natomiast dr hab. prof. nadzw. Marusz Jędrzejko mówił o tym, jakie są największe zagrożenia w życiu młodych ludzi, które mogą prowadzić do uzależnienia i przestępstw. Dał też konkretne wskazówki, co mogą i powinni robić rodzice, aby jak najlepiej chronić swoje dzieci i jak powinni reagować w sytuacjach kryzysowych.

Relację można także przeczytać:

https://ekai.pl/bp-bronakowski-oczekujemy-wprowadzenia-ograniczen-dostepnosci-alkoholu/

 

autor: Małgorzata Sojka

query_builder 2019-12-31
Trzeźwi - wolni - szczęśliwi. Uzależnienia jako źródło przestępstw - konferencja prasowa
wolni i trzezwi
Projekt współfinansowano ze środków Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości.