Wolni Trzeźwi

WOLNI, BO TRZEŹWI

...

Logo Apostołowie Trzeźwości

Poświęcenie figury Matki Bożej z Góry Przymierza

W poniedziałek 27 lipca 2020 roku miało miejsce niezwykłe wydarzenie – akt poświęcenia figury Matki Bożej z Góry Przymierza. Figura zostanie umieszczona w Grocie, budowanej przez o. Oskara, franciszkanina (w Brennej Leśnicy na stoku Orłowa), w miejscu, gdzie będą odbywać się rekolekcje i warsztaty dla osób wybierających drogę trzeźwości i porzucających nałogi.

W ramach XVI Narodowej Modlitwy o Trzeźwość Narodu w Miejscu Miastowym, o godz. 18.15 odprawiona została Msza święta, której przewodniczył abp Adam Szal, metropolita przemyski. Homilię wygłosił bp Tadeusz Bronakowski, przewodniczący Zespołu KEP ds. Apostolstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych. Powiedział między innymi:

„Wśród nas dzisiaj jest także inna, piękna figura Najświętszej Dziewicy Niepokalanej. Zostanie ona poświęcona w czasie tej Eucharystii, a następnie przewieziona do groty na stoku góry Orłowa w Brennej Leśnicy. Tam, tak jak kiedyś w Lourdes, będzie przypominać o modlitwie różańcowej i o pokucie za grzechy, zwłaszcza pijaństwa i innych nałogów. Jako najlepsza Matka będzie pomagała proszącym w odnowieniu przymierza z Bogiem. Ta jakże symboliczna uroczystość niech będzie dla nas wszystkich zachętą, aby jeszcze bardziej czcić i kochać Niepokalaną. Aby oddawać Jej swoje życie i wiernie Jej służyć”.

Po homilii abp Adam Szal odmówił akt poświęcenia, a bp Tadeusz Bronakowski poświęcił figurę Niepokalanej ze złożonymi rękami i z różańcem, którą wykonał według objawień w Lourdes artysta rzeźbiarz Andrzej Samborowski z Głowienki.

Po Mszy świętej wierni spontanicznie podchodzili do przepięknej figury i oddawali cześć Niepokalanej przez pocałunek.

Warto wspomnieć, że w tym dniu minęło 100 lat od aktu poświęcenia naszej Ojczyzny Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, którego dokonali biskupi polscy na Jasnej Górze w czasie wojny polsko-bolszewickiej. Dwa tygodnie później miał miejsce Cud nad Wisłą.

Matko Boża z Góry Przymierza, odnów nasze przymierze

z Bogiem Ojcem, którego jesteś umiłowaną Córą.

Przez Twojego Syna a naszego Pana, Jezusa Chrystusa.

W Duchu Świętym, którego jesteś Oblubienicą. Amen.

 

Link do transmisji z XVI Narodowej Modlitwy o Trzeźwość w Miejscu Piastowym

https://tv-trwam.pl/vods/vod.47404

query_builder 2020-07-29
Poświęcenie figury Matki Bożej z Góry Przymierza